Қайрат Иманалин — 2022/23 жылғы маусымның үздік ойыншылары қатарында

12.Jul.2023

Қазақстанның футзал қауымдастығы өткен маусымның үздік ойыншылары мен мамандарын анықтау мақсатында сауалнама жүргізді.

Сауалнамаға қатысқандар клубтардың өкілдері (менеджер, бас жаттықтырушы және капитан), сондай-ақ ҚРФҚ қызметкерлері болды. Барлығы 35 футзал маманы бар. Қазақстанның үздік ойыншысы 19-рет анықталды. Сауалнамаларда барлығы жеті ойыншының аты-жөні көрсетілген. «Қайрат» АФК мен Қазақстан құрамасының 34 жастағы ойыншысы Дуглас да Силва Негрейрос үшінші рет үздік ойыншы болып танылды. Ол 13 ұпай жинады. Екінші және үшінші орындарды «Аят» командасынан бразилиялық Луан Марсело мен «қайраттық» Дәурен Тұрсағұлов иеленді. Екеуі де жеті ұпайдан жинады.

Жеңіс рекорды Дінмұхамбет Сүлейменов пен Дугласқа тиесілі, олар үш реттен үздік ойыншы атанды. Александр Бондарев, Какау және Шыңғыс Есенаманов екі мәрте жеңіске жетті.

2022/23 маусымының «Үздік ойыншысы» сауалнама нәтижелері:

1. Дуглас («Қайрат») – 13 ұпай;
2-3. Луан Марсело («Аят») – 7;
2-3. Дәурен Тұрсағұлов («Қайрат») – 7;
4. Қайрат Иманалин (Ақтөбе) – 4;
5. Азат Валиуллин («Аят») – 2;
6-7. Ахмед Борханов (Астана) – 1;
6-7. Кайо Руис («Қайрат») – 1.